Kullandığınız bir savaş stratejiniz varmı ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kullandığınız bir savaş stratejiniz varmı ?

Merhaba

Oyunlarda Kullandığınız bir savaş stratejiniz (doktrin) varmıdır yoksa gelişigüzel ekonomiye göremi hareket edıyorsunuz , genelde hangi birimleri kullanırsınız, Hangi araştırmalara yöneliyorsunuz

Örnek vermek gerekirse ;
      gizli birimler, gemiler, uçaklar, piyade sınıfları, füzeler
      kara,hava, deniz vs. vs.

türk forumunu canlı tutalım arkadaşlar :)
    • Çok şükür yazan birileri çıktı. Burayı açtırana kadar ne çektim :D

Ben Doğu doktrinini tercih ediyorum. Tankları ve piyadeleri daha güçlü, nükleerin etki alanı da öyle. Daha çok karadan yürüyorum ama strike fightersları da destek olarak kullanıyorum şahsen
      "Two Jews together set up a company, two Turks a state" a Chinese proverb
    • New

Motorize Piyade - Ağır Tank - SAM Fırlatıcı - Radar - (Top Yahut Obüs)

Kara birimlerim bu şekilde.

Saldırı Ekibinde 10 birim tutuyorum. İçinde;
      • 6 Piyade
      • 1 SAM
      • 3 Tank
      Bu saldırı ekibi en önde duruyor ve gelecek olan saldırıları tutuyor. Ayrıca ilerlemeyi ilk bu birim yapıyor. Hemen arkasında çok yakın bir yerinde destek ekibi bulunuyor. Destek ekibinin içindede 10 birim bulunuyor, bunlar;
      • 1 Balistik Füze Savunma Sistemi
      • 1 Radar
      • 5 Top Yada Obüs ( İkmal üretiminiz fazla ise top bileşen üretiminiz fazla ise obüs öneririm)
      • 3 Piyade
      Arkadaki destek ekibi öncelikle radar ile etrafı taramamı sağlıyor. Toplar/Obüsler ile saldıracağım yeri bombardımana tutup bölgeyi iyice temizliyorum. Ardından Saldırı birimini temizlediğim bölüme sokup ilerliyorum. Ele geçirdiğim bölge bir şehir ise destek ekibinde tuttuğum 3 piyadeden birini şehirde bırakıyorum ki şehirdeki isyan hareketlerini bastırsın. Bu şekilde ilerliyorum.

Hava kuvvetlerini kullanmıyorum. Üretim kapasitem yüksek ise hayalet uçaklardan birini yapıp düşmanın hava sahasında gezdirip sadece bilgi toplama yaptırıyorum genelde. Saldırmadan sadece bilgi topluyorum, bu sayede daha temkinli ilerliyorum.

Donanmaya gelecek olursak 1 kruvazör 4 fırkateyn den oluşan donanmalar kuruyorum. Hem hava sahasına hükmediyor hemde deniz savaşlarında oldukça güçlü oluyor.