Kullandığınız bir savaş stratejiniz varmı ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kullandığınız bir savaş stratejiniz varmı ?

Merhaba

Oyunlarda Kullandığınız bir savaş stratejiniz (doktrin) varmıdır yoksa gelişigüzel ekonomiye göremi hareket edıyorsunuz , genelde hangi birimleri kullanırsınız, Hangi araştırmalara yöneliyorsunuz

Örnek vermek gerekirse ;
      gizli birimler, gemiler, uçaklar, piyade sınıfları, füzeler
      kara,hava, deniz vs. vs.

türk forumunu canlı tutalım arkadaşlar :)
    • Motorize Piyade - Ağır Tank - SAM Fırlatıcı - Radar - (Top Yahut Obüs)

Kara birimlerim bu şekilde.

Saldırı Ekibinde 10 birim tutuyorum. İçinde;
      • 6 Piyade
      • 1 SAM
      • 3 Tank
      Bu saldırı ekibi en önde duruyor ve gelecek olan saldırıları tutuyor. Ayrıca ilerlemeyi ilk bu birim yapıyor. Hemen arkasında çok yakın bir yerinde destek ekibi bulunuyor. Destek ekibinin içindede 10 birim bulunuyor, bunlar;
      • 1 Balistik Füze Savunma Sistemi
      • 1 Radar
      • 5 Top Yada Obüs ( İkmal üretiminiz fazla ise top bileşen üretiminiz fazla ise obüs öneririm)
      • 3 Piyade
      Arkadaki destek ekibi öncelikle radar ile etrafı taramamı sağlıyor. Toplar/Obüsler ile saldıracağım yeri bombardımana tutup bölgeyi iyice temizliyorum. Ardından Saldırı birimini temizlediğim bölüme sokup ilerliyorum. Ele geçirdiğim bölge bir şehir ise destek ekibinde tuttuğum 3 piyadeden birini şehirde bırakıyorum ki şehirdeki isyan hareketlerini bastırsın. Bu şekilde ilerliyorum.

Hava kuvvetlerini kullanmıyorum. Üretim kapasitem yüksek ise hayalet uçaklardan birini yapıp düşmanın hava sahasında gezdirip sadece bilgi toplama yaptırıyorum genelde. Saldırmadan sadece bilgi topluyorum, bu sayede daha temkinli ilerliyorum.

Donanmaya gelecek olursak 1 kruvazör 4 fırkateyn den oluşan donanmalar kuruyorum. Hem hava sahasına hükmediyor hemde deniz savaşlarında oldukça güçlü oluyor.
    • Memaley wrote:

Ben şahsen ülkeden ülkeye göre mesela ingiltere oldugum zaman aşırı bir donanma üretimi yapıyorum almanya oldugum zaman tanklar ve piyadelere öncelik veriyorum yani ülkeden ülkeye göre değişir ya ama bana sorsan en iyi doktrin doğu doktrini
      Daha da detaylandırılabilir fakat mobilizasyonu tam sağlanmış bir ordu her zaman çok etkilidir. Lakin hız çoğu zaman beklenmedik saldırı yapmanızı kolaylaştırıyor. Bu nedenle zırhlıların önde olacakları Doğu Doktrini'ni genelde tercih etsem de farklı Doktrinler ile de bunları sağlamak mümkündür.
      Wüstenrabe
      Conflict of Nations | Senior Game Operator
      Call of War | Main Administrator
      Supremacy 1914 | Main Administrator
      Dorado Games | Bytro Labs GmbH | TR Community Support

Dorado Games | Conflict of Nations
    • Pentarir çok güzel anlatmış. Benimde ona yakın.
      Ben oyunun başından sonuna kadar strike figter üretiyorum. Bunlarla kayıpsız ilerliyorum. Hava savunması varsa eğer elimdeki top veya çoklu roketlerle destekli karayla saldırıyorum. Sam birlikelerimde olur. Balistik füze korumayı orduma yakın olur.
      Denizde ise 3 muhrip ve 2 fırkateynle oynuyorum. Oyun çok ilerlerse şehirlere saldırı için kruvazör de yaparım.
      İttifaka girmek için can atmam Oyunda güçlü olduğumu anlayan en iyilerle oyunu bitiririm.