Donanma Savaşları [Taktikler]

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Donanma Savaşları [Taktikler]

Selamlar Arkadaşlar,

Bugün sizlerle donanma savaşlarını ele alacağız. Pek çok kişinin merak ettiği bu konuyu çok uzatmadan ele alalım.

Kıyı Savunması Nasıl Yapılır ?
      Öncelikle bize lazım olan birimleri ve ne şekilde koruyacağız onu hesaplayalım.
      Bize lazım olan şeyler şunlar;
      Korvet,
      Fıkrateyn,
      Saldırı Denizaltısı,
      Muhrip,
      Kruvazör,
      Donanma Taaruz Uçakları

E hocam bunları aldık da nasıl kullanacağız ? Nasıl Bir Taktik yapacağız ?
      Öncelikle karşı tarafın gelen donanmasını incelemek zorundayız. Bu donanmayı ihalar veya herhangi bir şeyle ortaya çıkarmanızı tavsiye ederim. Kullanıyorsanız erken ihbar uçağı da kullanabilirsiniz. Şunu da unutmayın bu birimlerin levellerini mutlaka yükseltin. Sayı değil nitelik önemlidir. Nitelikli bir donanma her zaman kazanır. Unutmayın.

Karşı eğer ki büyük gemilerini muhrip kullanmadan direk size yolluyorsa denizaltılar ile saldırıp avlayabilirsiniz.
      Eğer ki muhrip de varsa kıyı savunma yapmalıyız ve muhrip düşüne kadar denizaltıyı işin içine sokmamalıyız.
      Diyelim ki Muhrip var ama fıkrateyn yok o zaman Donanma Taarruz uçakları ile saldırın. Muhrip düştüğü an denizaltılar ile saldırın.
      Diyelim ki Fıkrateyn de koymuş ne yapacağız ? O zaman kıyı savunma taktiğimiz olacak.

Eğer düşman denizaltı yolluyor ise muhripler ile onları mutlaka yok etmemiz lazım ve muhripler mutlaka kruvazörleri korumalı. Bunu sağladık mı şimdi ise kruvazörler varsa onları hedef almalıyız böylece onları yok edip saldırı gücünü kırarız. Kruvazörü yok etmek için muhripleri ve fıkrateynleri ayırmamız lazım. Eğer düşman profesyonel ise bu çok zor bunun için düşman birimlerini denizde kuşatmaya almalıyız. Zaten eğer ki donanma savaşlarına girecekseniz 1-2 gemi yetmeyecek arkadaşlar. 1-2 gemi bu savaşların tırnağına yetmez. En az 15-20 birim geminiz olmalı ki zafere ulaşıp deniz üstünlüğü kurabilesiniz.

Düşmanı kuşatmaya aldıktan sonra düşman yarma atmaya çalışacaktır. Kuşatmayı daraltarak düşmanın birimleri ayırmasını sağlayabiliriz. Böylece kuşatmada ayırsada ayırmasa da yok olacaktır. Unutmayın hedefimiz savunma olduğu için ilk önce saldırı güçlerini kırmamız lazım. Bunun için yok edilmesi öncelikli birimler;
      Denizaltılar,
      Kruvazörler,
      Var ise Uçak gemileri

Bunları yok ederseniz rakibin gücü sadece savunma olarak kalacaktır. Gemilerinizi saldırtıp kolaylıkla alırsınız ve düşman kıyılarına ilerlersiniz.
      Ha denizaltıyı gidipte muhripe saldırtmayın. Fıkrateynleri denizaltı ile avlayıp. Diğer gemilerle muhripleri alırsınız. Kıyılarda korvetlerin çok işe yaradığını bilin ama açık denizlerde av olur. Bunun için gaza gelip açık denizlere yollamayın korvetleri.

Aslında ben size birimlerin kabaca taktiklerini verdim. Siz duruma göre ve bu birimlerin size dediğim zayıf noktalarını kullanarak taktik oluşturmalısınız.
      Tek 1 taktik ile ilerlemek mümkün değildir. Kendi taktiklerinizi üretmeyi unutmayınız :)

(Ben Nasıl Oynuyorum ?)
      Ben son level kruvazör ve muhrip ile oynuyorum. Denizaltı pek kullanmıyorum.
      Genelde kruvazör kullanma taraftarıyım. Korveti de herhangi bir çıkartma tehlikesine karşı kullanıyorum.
      Bu şekilde oynuyorum.

İyi Oyunlar <3
      Maresal Kemal
      Conflict of Nations | Game Operator TR Community Support
      Dorado Games | Conflict of Nations

The post was edited 1 time, last by Maresal Kemal ().